buttons

ОСЬ ДЕКІЛЬКА ПОРАД

ОСЬ ДЕКІЛЬКА ПОРАД

– Визначтеся з площею. Зайве маленьку ділянку створить певні обмеження, як при будівництві приватного будинку, так і потім, коли ваша сім’я вже перебереться за місто. Оптимальним вважається відношення площі майбутнього будинку до земельної ділянки як 1:10. Це означає, що якщо ви маєте намір побудувати будинок площею 200 квадратних метрів, оптимальний ділянку для вас – 20 соток. Як показує практика, саме такі заміські будинки відносяться до категорії найбільш ліквідних на ринку заміського житла.

– Довіртеся професіоналам. Немає сенсу сьогодні шукати земельну ділянку, що відповідає вашим вимогам, самостійно. Найбільш раціонально звернутися в компанію, що займається заміською нерухомістю. Фахівці-ріелтори не тільки підберуть вам землю, а й перевірять правильність її юридичного оформлення, і цільове призначення землі (в разі спорудження будинку для постійного проживання це повинно бути ІЖС, або земля, відведена під індивідуальне житлове будівництво).

– Поцікавтеся фізичними характеристиками грунту. Кращими для будівництва заміського будинку є супіски з досить глибоким заляганням грунтових вод, а також піщані грубозернисті, щільні глинисті або скласти грунту. Вони найбільш підходять для організації надійного фундаменту.

Не можна побудувати якісний і довговічний будинок на торф’яних, нанесених, насипних грунтах і на рослинній землі.

– Поцікавтеся наявністю інженерних комунікацій на ділянці або в безпосередній близькості від нього. Вирішувати проблеми, що виникають через відсутність подачі води, газу і електрики – це довго, дорого і часто руйнівно для нервової системи.

Майте на увазі, що відсутність міського або селищного водопроводу для заміського будинку не проблема, якщо на ділянці є артезіанська свердловина. Але якщо її немає, то ви можете зіткнутися з серйозними труднощами. Наприклад, з особливостями грунту, що утрудняють процес буріння свердловини, або занадто великою глибиною залягання водоносного шару.

Наявність комунальної каналізаційної мережі буде великою перевагою при виборі земельної ділянки.

Що стосується електромережі, то важливим показником є ​​її дозволена потужність. Якщо вона становить менше 10 кВт, то з енергозабезпеченням будинку можуть виникнути перебої.

Бажано, щоб дозволена потужність електромереж становила не менше 14 кВт, в ідеалі – 20 кВт.

– Поцікавтеся, чи проведене межування ділянки. Тільки після межування власник землі може отримати на руки документ, що описує межі ділянки, і топографічний план із зазначенням місця розташування підземних комунікацій. За відсутності межування можуть виникнути земельні спори з сусідами.

– Поцікавтеся інфраструктурою. Чи далеко від обраного вами ділянки знаходяться магазини і школи, лікарні і дитячі сади, зони відпочинку та спортмайданчики? В якому стані під’їзні шляхи? Все це може істотно вплинути на якість вашої заміської життя.

– При купівлі земельної ділянки на вторинному ринку перевірте, щоб у продавця були в наявності наступні документи:

Свідоцтво про державну реєстрацію права на земельну ділянку. Як варіант це може бути свідоцтво старого зразка про право власності на земельну ділянку;
Витяг з Державного земельного кадастру, із зазначенням про те, що земля знаходиться у власності;
Технічний паспорт на будівельний проект, якщо вони є. Термін дії цього документа – 6 місяців з моменту видачі.
Довідка з БТІ про відсутність будівель, якщо ділянка порожній;
Виписка з Реєстраційної палати про відсутність арештів і обтяжень;
Згода чоловіка (дружини) на продаж земельної ділянки, завірене у нотаріуса;
Довідка про відсутність заборгованостей по оплаті податків за землю;
Довідка з відділу архітектури районної адміністрації про відсутність заперечень на продаж земельної ділянки;
Довідка про відсутність прописаних осіб за адресою земельної ділянки.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.